کاربرد RT.L100-55 در صنایع دارویی

  RT.Coat L100-55 (methacrylic acid-ethyl acrylate copolymer)

  جذب دارو به بدن با روش سنتی مشکلات و محدودیت‌هایی را به دنبال دارد. به همین دلیل محققان در پی راه‌هایی بودند که بتواند مشکلات فوق را تا حد زیادی حل کنند. به دنبال این تلاش‌ها سیستم‌های آزادسازی کنترل شده دارو مطرح شدند. مهم ترین این مزایا شامل توانایی حفظ غلظت دارو در حدی نسبتاً ثابت برای مدتی مشخص، قابلیت تنظیم سرعت آزاد شدن دارو وابسته به محل دارورسانی، امکان رساندن دارو به یک عضو یا بافت خاص، توانایی رساندن چندین مادة دارویی با یک فرمولاسیون، امکان دارورسانی در ابعاد نانومتری و.... این سیستم‌ها انقلابی را در زمینه درمان بسیاری از بیماری‌ها ایجاد نموده و در حال پیشرفت روز افزون است. یکی از این ترکیبات موثر در این زمینه کوپلیمر های آکریلیکی می باشد. شرکت دارویی ره آورد تامین افتخار دارد که به عنوان یک شرکت دانش بنیان، اولین تولید کننده کوپلیمر متاکریلیک اسید-اتیل آکریلات با نام تجاری RT.Coat در ایران می باشد. این محصول با نام تجاری اودراجیت در دنیا شناخته شده است.

  100
  شکل 1. ساختار مولکولی RT.Coat

  نسبت گروه های کربوکسیل به گروه های استر در این محصول 1:1 است. RT.Coat بر اساس استاندارد USP با عنوان کوپلیمر متاکریلیک اسید نوع C شناخته شده است. فیلم حاصل از RT.coat L100-55 در محیط اسیدی معده نامحلول و در محیط روده با 5.5 =PH و بالاتر به واسطه تشکیل نمک های قلیایی محلول می باشد. RT.Coat ماده اصلی مورد استفاده در روکش قرص ها و پلت های خوراکی است که لازم است در محیط بازی روده باز شوند.
  فیلم RT.coat L100-55 بی رنگ، شفاف و شکننده بوده که به منظور بهبود قابلیت ارتجاعی آن از پلاستیسایزرهایی مانند پلی اتیلن گلیکول، تری اتیل سیترات و غیره به میزان 10 تا 25 درصد در فرمولاسیون روکش می توان استفاده نمود. با توجه به اینکه سیستم پایه آبی می باشد، پلاستیسایزر مصرفی نیز بایستی محلول در آب باشد. RT.COAT در شرکت ره آورد تامین به شکل های فیزیکی دیسپرس آبی با نامRT.coat L30D و پودر با نام RT.coat L100-55 تولید می گردد.

  مشخصات ظاهری RT.coat L100-55
  1- پودرسفید
  2- بوی ضعیف
  3- محتوی 95% وزنی از پلیمر خشک
  4- محلول در الکل های آلی و استون
  5- غیر سمی و بی خطر برای مصارف خوراکی به جهت وزن مولکولی بالا و عدم جذب توسط بافت های بدن

  تماس با ما

  • تهران، اشرفی اصفهانی، بالاتر از پل همت، کوچه طباطبایی، ساختمان قائم، واحد 5و6و7 
  • 7 - 44470565 - 021
  • 44470568 - 021
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  بالا